کد خبر : 18
تاریخ و زمان ارسال : 1395/03/13 - 23:25:34
تعداد بازدید : 2663
شهرستان بهشهر در استان مازندران واقع شده است دارای مواهب طبیعی خدادادی است. از جمله این مواهب طبیعی دارا بودن زمین های حاصل خیز در دشت و مناطق کوهستانی است.

*درباره باغ گل محمدی روستای جیربند بهشهر*

شهرستان بهشهر در استان مازندران واقع شده است دارای مواهب طبیعی خدادادی است. از جمله این مواهب طبیعی دارا بودن زمین های حاصل خیز در دشت و مناطق کوهستانی است. مناطق کوهستانی شهرستان بهشهر هزارجریب نام دارد. روستای جیربند در منطقه کوهستانی هزارجریب بخش یانسر شهرستان بهشهر قرار دارد. یکی از یادگارها بسیار خوب باقی مانده از اجداد گل محمدی است. اما تعداد بسیار کم آن در هر خانه ای در مناطق کوهستانی شهرستان بهشهر نکاء و گلوگاه وجود دارد. احیاء مجدد باغ گل محمدی در روستای جیربند ابراز عشق و محبت به پدر بزرگ و پسری است. که با وجود آنان عشق و مهربانی معنا پیدا کرده است. گل محمدی بومی روستای جیربند شاخه هایش تیغ ندارد. قطر شاخه هایش افزایش پیدا نمی کند و گلبرگ های آن پرپشت و پرتعداد است. برای احیاء مجدد باغ گل محمدی روستای جیربند تعداد 700 عدد نهال دو ساله از قمصر کاشان خریداری شده است.گل های آن به مدت 3 سال است که سرما و گرما روستای جیربند را تحمل کرده است . نهال های تهیه شده از قمصرکاشان در 5 نقطه متفاوت زمین های روستای جیربند کاشت شده است. دارای رشد و نمو خوبی است و گل دهی قابل توجهی نیز داشته است.

محصولات باغ گل محمدی روستای جیربندبشرح ذیل می باشند:

1- گل محمدی خشک شده

2- غنچه های گل محمدی خشک شده

3- تهیه گلاب گل محمدی ، بروش گلاب گیری سنتی

4- گل محمدی تازه یا تر

5- ازدیاد نهال های گل محمدی تهیه شده قمصر کاشان

6- کسانی که دوست دارند باغ گل محمدی در شهرستان های بهشهر نکاء و گلوگاه احیأ مجدد شود. اگر محصولات این باغ گل محمدی روستای جیربند شهرستان بهشهر مورد پسند آنان قرار گرفت محبت کنند آنرا به دیگران معرفی کنند. تا یکی از محصولات بسیار خوب مناطق کوهستانی هزار جریب بهشهرکه نقش بسیار خوبی در رونق اقتصادی منطقه دارد احیأ مجدد شود.

7- و ...

با امید به لطف خدای مهربان

احمد احمدی 13/03/1395

نظرات بینندگان :
نظر شما :
 
فیلدهای ستاره دار را پر کنید .
نام
ایمیل
نظر *
 
گزارش تصویری
باغ گل محمدی 5
باغ گل محمدی 4
باغ گل محمدی 3
پیام روز
تابلو اعلانات
نظرسنجی
آمار سایت
افراد آنلاین :
2
بازدید امروز :
58
بازدید دیروز :
417
بازدید کل :
384190